Херсонська область, Чаплинський район

Асканія-Нова селищна рада приймає участь у впровадженні Державного аграрного реєстру

Дата: 02.09.2020 13:10

Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) розпочато пілотне впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР) у 6 областях України: Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській.

Асканія-Нова селищна рада увійшла в трійку громад з Херсонської області.
Метою проекту ДАР є створення нових прозорих умов для детінізації ринку землі, захисту прав землевласників та орендарів, ефективного планування та персоніфікованого розподілу державної підтримки, а також запровадження єдиного цифрового простору для розвитку малих та середніх селянських господарств, що врешті сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та розвитку сільських територій.
Першим етапом цього пілотного проекту є верифікація незареєстрованих земель державної власності сільськогосподарського і лісогосподарського призначення та земель водного фонду для наступного проведення інвентаризації земель за кошти Всесвітнього Банку.

Програма USAID АГРО забезпечуватиме проведення цієї верифікації через координаторів Державного аграрного реєстру на  території всіх 6 областей.