УВАГА! ГРОМАДА ПРОДОВЖУЄ ПОШУК ПАТРОНАТНОЇ РОДИНИ!

Дата: 10.12.2020 11:09

Відкрий своє серце дітям, створи патронатну родину!

Кожна дитина, незалежно від віку, статі, віросповідання та статусу, має право на щасливе дитинство і люблячу родину.  Але трапляються ситуації, коли родина потрапляє у складні життєві обставини, з якими не може сама впоратися або батьки не виконуючи своїх обов’язків по відношенню до дитини, створюють загрозливу ситуацію для життя і здоров’я дитини. Саме тоді на допомогу приходить патронатна родина.

Що ж таке «Патронатна родина»?

Це соціальна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (СЖО). Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, термін може бути подовжений. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Відбір кандидатів у патронатні вихователі відбувається у три етапи.

Критерії первинного відбору наступні:

1. Громадянство України.

2. Перебування подружжя у зареєстрованому шлюбі.

3. Вік – жінка: від 35 років до 60 років.

4. Позитивний досвід виховання своїх дітей.

5. В разі наявності неповнолітніх дітей, їх вік має бути не менше підліткового.

6. Наявність у подружжя власного чи орендованого житла.

Важливо підкреслити,що патронатні вихователі:

· не залишаються наодинці з проблемами дитини та її біологічної сім’ї;

· працюватимуть у складі команди професіоналів (відповідно до випадку: спеціалістів служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, педагогів,психологів, медиків, юристів та ін.), які підтримають та забезпечать необхідну допомогу у догляді, вихованні і розвитку влаштованої під патронат дитини;

· взаємодіятимуть (у разі потреби) з біологічною сім’єю влаштованої дитини через спеціаліста-посередника, відповідального за ведення конкретного випадку;

· пройдуть тренінгові навчання за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.

Патронатні вихователі отримують офіційну заробітну платню та стаж роботи!

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя. Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. У разі коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Якщо ви вирішили створити патронатну родину або маєте додаткові питання, роз’яснення можна отримати за адресою:

-смт Асканія-Нова, вул. Соборна, 28, будівля селищної ради., спеціаліст із соціальних питань: Стужук Марина В’ячеславівна;

-смт Чаплинка, вул. Грушевського, 87, будівля районної державної адміністрації, служба у справах дітей ( перший поверх);

- або за телефоном +380660299697