Протидія торгівлі людьми!

Дата: 15.11.2022 12:22

Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності, через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну. Українські сім’ї зіштовхнулись з небаченою раніше жорстокістю з боку агресора: застосуванням насильства; насильницьким вивезенням людей; жорстоким поводженням; застосування різних форм примусу тощо.

На тимчасово окупованих територіях та в регіонах, де ведуться активні бойові дії, чоловіки, жінки та діти не рідко зіштовхуються з експлуатацією та торгівлею людьми.

Ознаки експлуатації під час збройного конфлікту:

•        примусовий характер дій

•        застосування насильства та сили

•        маніпуляції, погрози чи шантаж

•        обмеження свободи

Види експлуатації під час збройного конфлікту:

•        використовування як робочої сили

•        вербування неповнолітніх до участі у бойових діях

•        сексуальна експлуатація жінок та дітей

Якщо Ви чи Ваші близькі стали жертвами  торгівлі людьми Ви можете  звернутися щодо захисту  своїх прав і свобод за наступними контактами:

Постраждалій людині забезпечується конфіденційність щодо ситуації торгівлі людьми.

Особі, яка постраждала від торгівлі людьми, держава гарантує надання комплексної допомоги та захисту, а саме, безоплатне отримання:

- інформації щодо своїх прав та можливостей;

- медичних, психологічних, правових послуг;

- тимчасове розміщення в закладах допомоги;

- одноразову матеріальну допомоги.