A A A K K K
для людей із порушенням зору
Асканія-Нова селищна військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район

2022-й став роком української мови, - Тарас Кремінь

Дата: 26.01.2023 13:44
Кількість переглядів: 69

Попри повномасштабне вторгнення 2022-й став роком української мови, а у 2023-му ми маємо зміцнити й посилити цю позицію в усіх куточках України та далеко за її межами. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі телеканалу «Прямий».

«Світоглядний перехід на українську мову вже відбувся. Фактор війни відіграв одну із найважливіших місій.  Ключове в тому, що українська мова повертається, вона не витісняє інші мови, а навпаки: звучить поряд із мовами національних меншин, наприклад кримськотатарською, для розвитку якої створюються додаткові умови. У 2022 році ми побачили соціологію, яка говорить про те, що переважна більшість громадян України спілкується державною мовою», - сказав він.

Також, за його словами, 2022 рік став важливим для імплементації нових статей мовного закону. «Це стосується друкованих засобів масової інформації, а також мови вебресурсів та користувацьких інтерфейсів», - зазначив Уповноважений.  

Тарас Кремінь нагадав, що в минулому році набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких Уповноважений отримав право накладати адміністративні стягнення у вигляді попередження або штрафу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора