Асканія-Нова селищна військова адміністрація

Херсонська область, Каховський район

У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 15:12
Кількість переглядів: 53

Фото без опису

27 січня у Києві з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбулось богослужіння та церемонія запалювання свічок. Участь у події взяли представники єврейської громади, української влади й іноземні гості.

У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини всіх євреїв у світі та представників низки інших національностей. Саме 27 січня 1945 року був звільнений найбільший у світі табір смерті Освенцим. Там було знищено понад мільйон євреїв, а також представників інших національностей. 

«В Україні майже немає клаптика землі, не политого єврейською кров’ю під час Другої Світової. Національна пам'ять України несе в собі пам'ять про всі геноциди, про великі драми ХХ сторіччя – Голодомор 1932–1933 років, Голокост, депортацію кримських татар. А відтепер наша пам'ять включила й трагедії початку ХХІ століття: протистояння з росією, криваву неспровоковану війну росії проти нас. Паралелі між історією та сьогоденням очевидні: знищення євреїв нацистами та геноцидальна війна рашистів проти українців, проти всіх народів, які населяють Україну. Якщо уроки історії залишаються не вивченими, люди приречені на їхнє повторення. Вічна пам‘ять усім жертвам Голокосту. Ніколи знов», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Винищення цілої нації сьогодні здається неможливим у цивілізованому світі — абсолютним злом. Проти нього боролись під час Другої світової війни, проти нього продовжує боротись цивілізований світ сьогодні. Зараз це зло має своє обличчя і російський паспорт.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора