Продовжуємо працювати, аби повернути нормальне життя на звільнену Херсонщину

Дата: 19.03.2023 14:00

Для відновлення світла на Херсонщині працювали 40 бригад – це 191 робітник та 73 одиниці техніки. Минулої доби енергетики виконували аварійно-відновлювальні роботи на лініях, що живлять Токареве, Трудолюбівку, Зарічне, Борозенське, Новопетрівку, Нововознесенське, Нововоскресенське, Любимівку, Урожайне, село Максима Горького, Херсон, Правдине, Кірове, Нову Зорю, Солдатське, Олександрівку, Посад–Покровське, Велетенське та Чорнобаївку.

Енергетики відновили електроживлення у селі Трудолюбівка Нововоронцовської громади. До мережі підʼєднали 17 точок обліку.

Над відновленням будівель, що пошкоджені через російські удари, у Херсоні працювали 15 робітників Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби. Першочергові ремонтні роботи проведено за 14 адресами. Загалом закрито OSB-листами 115 вікон, з них 25 – у дитсадку, 12 – у гімназії та 76 – у житлових будинках. 13 – у навчальному центрі та 77 – у житлових будинках.

Вибухотехніки Нацполіції обстежили 15,1 гектара територій, вилучили 2 вибухонебезпечні предмети. Піротехніки ДСНС обстежили 6,3 гектара територій, вилучили та знешкодили 64 вибухонебезпечні предмети. Підрозділи ЗСУ, ТРО та ДССТ обстежили 13,1 кілометра доріг, 2,9 кілометра ліній електропередач, 220,2 гектара територій, на яких виявили та знищили 340 вибухонебезпечних предметів.

З деокупованих територій Херсонщини автотранспортом евакуювали 56 осіб, з них 6 – це діти.

Триває видача гуманітарної допомоги жителям Херсонщини. Учора мешканці звільнених територій від міжнародних громадських організацій, благодійників та волонтерів отримали 2868 продуктових наборів, 1360 буханок хліба, 5179 банок консерви, 450 порцій готових обідів, 8264 літрів питної води, 585 овочевих наборів, 3 тонни овочів, 1580 піц. Також людям передали 53 ремонтні набори, 95 OSB-листів, 2 рулони руберойду, 130 сонячних ліхтарів, 12 компʼютерів, 10 гігієнічних наборів, 37 одиниць побутової хімії, 1832 пачок ліків, 80 ковдр та теплі речі.

У Надеждівський старостинський округ Білозерської громади доправили паливо для обігріву домівок від французької організації Solidarités International - це 32 тонн пелет. Їх роздали по 1200 кг на кожне із 27 домогосподарств.