Мова має значення

Дата: 11.05.2023 14:05

Починаючи з часів імперської росії, українську забороняли 134 рази. Ми пам’ятаємо, як під час окупації області зазнавали утисків україномовні мешканці. Тож наша мова - ще один інструмент протидії ворогові.

🇺🇦Як втілюється державна мовна політика на території регіону обговорив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін з Уповноважений із захисту державної мови Тарасом Кременем.

Також участь у нараді взяли голова Херсонської облради Олександр Самойленко, начальник ХМВА Роман Мрочко, освітяни, культурні діячі та представники громадськості.

Під час круглого столу розглянули, що вже зроблено на Херсонщині для популяризації української мови. Зокрема проводяться інтелектуальні змагання серед молоді, мистецькі акції, театральні вистави, втілюються бібліографічні проєкти, працюють розмовні клуби.

Окреслили подальші дії, які допоможуть більшій кількості херсонців перейти на українську, сприятимуть впровадженню державної мови в усіх сферах життя.

Серед перших кроків — підписання меморандуму про співпрацю ХОВА та ГО «Українська гуманітарна платформа». Завдяки спільній роботі будуть втілені культурологічні проєкти, проведені курси розмовної української.

💬«Розвиток української мови є важливою складовою нашої національної ідентичності, гарантією національної безпеки та суверенітету. Ми мусимо подолати наслідки імперської політики зросійщення», - підкреслив начальник ХОВА Олександр Прокудін.