УВАГА НЕБЕЗПЕКА!

Дата: 08.06.2023 14:00

Через пошкодження дамби Каховської ГЕС почався масовий мор риби.

Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах Херсонщини, а також залишаться у місцях відходу води.

Нагадуємо: мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для вас: таку рибу не можна вживати, у т.ч. сушити, в’ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини!

❌ Крім того, уникайте купівлі риби в місцях стихійної торгівлі.

Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби.

Симптоми ботулізму включають:

☛ виражену втому, слабкість, запаморочення, нудоту, головний біль

☛ початкові симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення

☛ блювання, запор і здуття живота

☛ параліч дихальних м’язів

☛ Підвищення температури (гарячка) і втрата свідомості не характерні для ботулізму.

Негайно зверніться по медичну допомогу, якщо у вас або в членів родини є будь-який із симптомів!