Асканія-Нова селищна військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Отримання виплати при загибелі військовослужбовця: що потрібно знати

Дата: 25.05.2023 17:07
Кількість переглядів: 80

Сім’я кожного військовослужбовця, який загинув, захищаючи країну під час повномасштабної війни, має право отримати виплати. Але існує багато питань, з якими стикаються члени родин загиблих військовослужбовців у процесі оформлення такої допомоги. 

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті):

– військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби; 

– військовослужбовця, померлого внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби;

– особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.

Право на отримання виплати також мають родичі:

– військовослужбовця, смерть якого настала у період проходження ним військової служби;

– військовослужбовця, смерть якого настала внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце у період проходження ним військової служби;

– особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних з проходженням військової служби;

– військовозобов’язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві.

Кому надається виплата при загибелі військовослужбовця?

 • батькам, 

 • одному із подружжя, який не одружився вдруге, 

 • дітям, які не досягли повноліття,

 • утриманцям загиблого (померлого). 

Алгоритм дій для отримання виплати.

Про загибель військового членів його сім’ї сповіщають або територіальний центр (ТЦКСП) або військова частина, які мають видати свідоцтво про смерть. З цього моменту розпочинається процес отримання грошової допомоги від держави.

КРОК 1

Членам родини загиблого необхідно звернутися до командира військової частини з проханням видати максимально можливі документиу тому числі обов’язково:

 • витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;

 • документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;

 • витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця. 

КРОК 2

Членам родини, які мають право на допомогу, потрібно подати особисто відповідну заяву чи заяву від їх законних представників. Ця заява має затверджену форму. Заява подається до районного (міського) ТЦКСП незалежно від місця реєстрації заявника.

До заяви слід додати такі документи:

 • свідоцтво про смерть військового;

 • витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;

 • документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;

 • витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця;

 • лікарське свідоцтво про смерть;

 • паспорт та ідентифікаційний код члена родини-отримувача допомоги;

 • свідоцтво про народження загиблого (для  батьків);

 • свідоцтво про шлюб (для дружини);

 • свідоцтво про народження дитини (для дитини);

 • документи, які підтверджують факт перебування людини на утриманні загиблого (рішення суду або нотаріально посвідченого правочину) (для осіб, які не були членами сім’ї загиблого, але перебували на його утриманні).

КРОК 3

Районний ТЦКСП приймає від заявника документи, завіряє їх копії і не пізніше 7 робочих днів надсилає їх вище – обласному ТЦКСП за підпорядкуванням.

До цього відповідно до Порядку військова частина чи орган військового управління, установа, військовий навчальний заклад після загибелі військового та видання наказу про виключення його зі списків особового складу у зв’язку з загибеллю самостійно зобов’язана надіслати до районного ТЦКСП такі документи:

 • витяг з наказу;

 • витяг з послужного списку особової справи (обліково-послужної картки) про склад сім’ї загиблого;

 • грошовий атестат з інформацією про розмір виплаченої на дату загибелі (смерті) військовослужбовця додаткової винагороди, передбаченої пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану», або витяг з наказу про виплату такої винагороди на дату загибелі, яка відбулася під час захисту Батьківщини у період дії воєнного стану військовослужбовця.

КРОК 4

Обласний (Київський міський) ТЦКСП перевіряє отримані від районного терцентру документи, визначає осіб, які документально підтвердили своє право на одержання допомоги, а також осіб, які звернулися (можуть звернутися) за її одержанням, але не надали (надали не всі) документи.

Також обласний терцентр на підставі витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян перевіряє документи, що підтверджують родинні зв’язки загиблого з заявниками.

Надалі обласний центр надсилає висновок та доповідь до Департаменту соціального забезпечення (через Управління соціальної підтримки).

КРОК 5 

Департамент соціального забезпечення після отримання від обласного центру документів надсилає запит до Кадрового центру Збройних Сил України щодо військовослужбовців, які загинули.

КРОК 6

Після отримання відповіді-підтвердження Кадрового центру Збройних Сил України щодо віднесення загиблого військовослужбовця до бойових безповоротних втрат документи опрацьовуються структурними підрозділами апарату Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України відповідно до їх повноважень й подаються на розгляд відповідної Комісії Міністерства оборони, яка діє при Міноборони з 2014 року. 

Після прийняття рішення щодо призначення допомоги Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України готує проєкти розподілів відкритих асигнувань для виплати допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження документів з обласного (Київського міського) ТЦКСП.

КРОК 7

Потім пакет документів повертається до районного центру.

Районні (міські) ТЦКСП повідомляють заявників про прийняте головним розпорядником коштів рішення щодо призначення допомоги (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання).

Виплата допомоги здійснюється обласним (Київським міським) ТЦКСП на підставі наказу шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку державного сектору, зазначеного заявником у своїй заяві.

За додатковою допомогою та додатковою інформацією ви можете звернутися до Асканія-Нової селищної військової адміністрації на ел пошту ask.nova.va@gmail.com

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора