УВАГА НЕБЕЗПЕКА!

Дата: 22.08.2023 15:43

Відпочинок біля водойм може нести чимало небезпек. Сьогодні розповімо про лептоспіроз.

Це інфекційне захворювання, яке уражає нирки та печінку, призводить до менінгіту. Хвороба спільна для людей і тварин.

Інфікуватися можна від хворої тварини. Від людини до людини інфекція не передається. Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин. Тож захворіти можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами.

В організм людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки, а також при вживанні інфікованої їжі та води.

Які симптоми хвороби? Головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання. І якщо вчасно не звернутися за допомогою, хвороба може спричинити смерть людини.

Детальніше про хворобу, її симптоматику та профілактику читайте за посиланням https://www.phc.org.ua/news/zakhistit-sebe-leptospiroz