Цифрова Європа: презентація Програми ЄС для посилення стійкості технологічних проєктів під час війни

Дата: 04.10.2023 13:41

Українські організації й приватні компанії зможуть розвивати проєкти у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та хмарних послуг разом з міжнародними партнерами за Програмою Європейського Союзу «Цифрова Європа». Презентація програми відбудеться 6 жовтня о 13:30.

Головна мета Програми — стимулювати цифрову трансформацію всіх сфер економіки та суспільного життя країни. Її загальний фонд — 7,5 мільярда євро до 2027 року. На напрями, які доступні й для України, виділено 6 мільярдів євро:

• високопродуктивний комп’ютинг;
  • штучний інтелект;
  • цифрові навички й використання технологій в економіці та суспільстві.

Дізнатися більше про програму і те, як податися на фінансування, можна за посиланням.

Цифрова Європа створить можливості для розробки нових технологій та продуктів, відкриє доступ до нових знань, ресурсів і контактів. Це допоможе наблизити нашу державу до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Під час події спікери детальніше розкажуть про програму, її успішні кейси та про те, як українські організації можуть взяти в ній участь. А також про можливість стати частиною мережі Європейських цифрових інноваційних хабів. Це центри, що відіграють головну роль у впровадженні Програми та є точками доступу до найновіших цифрових можливостей.

На заході також представлять Національний контактний пункт Програми ЄС «Цифрова Європа» на базі Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Він здійснюватиме інформаційно-методичний супровід потенційних заявників Програми, а також співпрацюватиме з мережею контактних пунктів у країнах ЄС.

Серед учасників презентації:

• Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України (онлайн);
  • Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції;
  • Андрій Ремізов, директор ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»;
  • Олександр Козлов, представник консорціуму POTENTIAL (онлайн);
  • Хелена Родрігес, проєктна менеджерка програми Цифрова Європа, Європейська комісія DG CONNECT;
  • Владислав Кавелін, старший радник проєкту GIZ «Цифровізація МСП у країнах східного партнерства»;
  • Томаш Питко, Координатор програми, відділ трансформації промисловості, Міністерство економічного розвитку і технологій Польщі;
  • Анна Паяк, представниця правління Промислової платформи майбутнього (Platforma Przemysłu Przyszłości).

Акредитація журналістів на офлайн-подію обов’язкова й триває до 4 жовтня. Форма для акредитації ЗМІ — https://forms.gle/GBGWu5HCe1C2x4UF9

Щоб відвідати презентацію, потрібно зареєструватися за посиланням —

Про місце проведення заходу повідомлять лише підтверджених учасників.

Також запланована онлайн-трансляція на YouTube-каналах та Facebook-сторінках.

Захід відбувається в межах програми «Цифрова Європа», стратегічним координатором якої в Україні виступає Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом — Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Захід проводиться за підтримки GIZ (програма цифровізації МСП у країнах східного партнерства).