Європарламент схвалив резолюцію щодо посилення санкцій ЄС проти росії

Дата: 10.11.2023 13:31

Європарламент схвалив резолюцію щодо посилення санкцій ЄС проти росії

У своєму рішенні євродепутати зазначають, що після ухвалення 11 пакетів санкцій вплив цих обмежень на росію недостатньо жорсткий, щоб обмежити її здатність вести війну. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

У схваленій резолюції депутати висловили занепокоєння щодо наявних лазівок у санкційному режимі.

▪️Тому Європарламент закликає до додаткових заходів для збільшення обсягу та посилення санкцій. Зокрема:

• ЄС і його державам-членам посилити й централізувати на рівні ЄС нагляд за виконанням санкцій та розробити механізм запобігання обходу санкцій і моніторингу, щоб обмежити можливості росії обходити санкції.

• Державам-членам ретельно розслідувати дотримання компаніями експортних обмежень на підсанкційні товари й накладати відчутні штрафи.

• Державам-членам розширити експортний контроль, щоб охопити більше категорій товарів та послідовно застосовувати заходи для усунення лазівок.

• Компаніям із ЄС та країнам-кандидатам і потенційним кандидатам вивести свою діяльність із росії.

• ЄС і його державам-членам запровадити санкції проти всіх великих російських нафтових компаній, зокрема газпромбанку.

• ЄС і його державам-членам знайти правові шляхи для конфіскації заморожених російських активів та їх використання для відновлення України й компенсації жертвам російської агресії.

Водночас Європарламент наголошує, що порушення санкцій – злочин на рівні ЄС.

#Мінреінтеграції