Гендерна рівність

Дата: 27.12.2023 13:54

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері праці має вагоме значення для належної реалізації кожною людиною конституційного права на працю.

✅Гендерна рівність – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

❗️Відповідно до чинного законодавства роботодавець зобов’язаний:

• створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;

• забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками;

• здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

• вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;

• вживати заходів щодо унеможливлення та захисту від випадків сексуальних домагань та інших проявів насильства за ознакою статі.