Як розмовляти з людьми, які мають досвід війни?

Дата: 21.01.2024 13:18

Як розмовляти з людьми, які мають досвід війни?

Такі поради розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської. Декілька з них опубліковані в телеграм-каналі Першої леді:

• Не розпитуйте подробиць про війну. Подібні запитання можуть викликати неприємні спогади.

• Запитання-табу: «Що було на війні?», «У тебе стріляли?», «Ти бачив загиблих?».

• Звертайте увагу на свою жестикуляцію, уникайте голосних звуків, криків і сплесків емоцій.

• Не знецінюйте такий досвід людей запитанням: «Навіщо ти туди пішов/пішла?».

• Не демонструйте жалість. Краще зосередьтеся на тому, як ви можете підтримати людину.

Дізнатися більше про коректне спілкування з ветеранами й тими, хто пережив полон, можна у новому розділі «Довідника безбар’єрності» «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» - https://bf.in.ua/vzaiemodiia-z-liudmy-iaki-maiut-bojovyj.../