Асканія-Нова селищна військова адміністрація

Херсонська область, Каховський район

ДИТЯЧЕ ЖЕБРАКУВАННЯ

Дата: 27.02.2024 12:06
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

Одним із видів експлуатації дітей, забороненої національним та міжнародним законодавством, є примушування їх до заняття жебрацтвом чи використання їх для цих цілей.

Жебрацтво – це дії щодо  систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб.

  Відповідальність за використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом передбачена ст. 150-1 КК України, а саме  використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов'язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 Кримінального кодексу України, або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Дії, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Фото без опису

Якщо ви побачили дитину до 14 років, що жебракує сама чи з дорослими, — вона, ймовірно, є потерпілою у кримінальному правопорушенні. Не будьте байдужими.

Що таке жебрацтво

Це випрошування грошей, речей інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб. При цьому неважливо: просили в однієї людини чи в кількох.

Дорослі — батьки чи сторонні люди — не мають права використовувати дитину для занять жебрацтвом

Куди звертатись, якщо побачили дитину, яка жебракує:

Національна поліція України — номер 102. Повідомте їм місце інциденту, опишіть дитину та дочекайтеся приїзду поліції. Поліція має зафіксувати інцидент (скласти протокол).

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів — номер 527 або 0 800 505 501.

До приїзду поліції можна зафіксувати ситуацію на відео.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора