Асканія-Нова селищна військова адміністрація

Херсонська область, Каховський район

ЗАПРОВАДЖЕНО ДОПОМОГУ НА ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ – «ДИТИНА НЕ ОДНА»

Дата: 25.03.2024 13:01
Кількість переглядів: 85

Фото без опису   

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, – крім руйнувань й окупації територій, – на жаль, несе смерті українців, потрапляння людей в полон, випадки зникнення на непідконтрольних територіях. Через ці та інші причини від дня повномасштабного вторгнення щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.

   Допомога «Дитина не одна» – це допомога на дітей, які залишились без батьківського піклування, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.

  Допомогу запроваджено, щоб родини, у яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови і догляд.

  За розрахунками Міністерства соціальної політики, на цю допомогу державі необхідно буде виділити близько 0,5 млрд грн на рік.

РОЗМІР ВИПЛАТИ:

– 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину;

– 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на кожну дитину з інвалідністю.

Обсяг виплат дорівнює тому, який держава виплачує на підтримку дітей, які вже мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Звернутися до із заявою про призначення такої допомоги на 6 місяців може людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо ця родина постійно проживає в Україні. Тимчасове влаштування оформлюється наказом Служби у справах дітей.

Звертатися за допомогою можна буде з моменту набрання чинності постанови.

Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сімї' рідних чи близьких теж продовжено наказом Служби у справах дітей.

Заяву можна подати до органів соціального захисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад.

Підставами можуть бути випадки, коли батьки або один з батьків:

• помер або загинув (а інший з батьків не виконує своїх обов’язків);

• перебуває в тимчасовій окупації, оточенні;

• перебуває у розшуку як зниклий безвісти за особливих обставин або визнаний таким;

• перебуває у полоні держави-агресора;

• позбавлений свободи (затримання, взяття у заручники) державою-агресором.

Також виплату може оформити представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.

Тимчасова допомога виплачуватиметься органом соціального захисту населення на особовий рахунок отримувача в уповноваженому банку, який він вказав при заповненні заяви. Також вона може виплачуватися у відділенні пошти за місцем проживання.

ДОВІДКОВО: ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ У 2024 РОЦІ:

для дітей до 6 років – 2563 грн, відповідно 2,5 прожиткових мінімуми – 6 407,5 грн; 3,5 прожиткових мінімуми – 8 970,5 грн.

для дітей від 6 до 18 років – 3196 грн, відповідно 2,5 прожиткових мінімуми – 7 990 грн; 3,5 прожиткових мінімуми – 11 186 грн.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора