Асканія-Нова селищна військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район

ДЕ І ЯК МОЖНА ОТРИМАТИ ЄДИНИЙ КВИТОК ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ?

Дата: 06.05.2024 15:10
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

   НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 1), постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», наказ Міністерства освіти від 19.06.1996 №216 «Про затвердження Інструкції про виготовлення і правила користування Єдиним квитком для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків».

   ЄДИНИЙ КВИТОК надає ПРАВО дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних закладах, на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі).

      СКОРИСТАТИСЯ ПІЛЬГАМИ та отримати єдиний квиток можуть діти, які виховуються у дитячих будинках або дитячих будинках сімейного типу, навчаються в школах-інтернатах, загальноосвітніх школах, професійних навчально-виховних чи вищих навчальних закладах.

     Єдиний квиток має певний затверджений зразок і ВИДАЄТЬСЯ на 5 років на час перебування вихованців, учнів, студентів у даному закладі.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЄДИНОГО КВИТКА:

    Щоб отримати єдиний квиток, потрібно ПОДАТИ ЗАЯВУ до виконавчих органів сільських, селищних або міських рад, або безпосередньо до керівника закладу освіти. Це може зробити як заявник особисто, так і його законний представник. Разом із заявою потрібно надати:

- Копію документа, що підтверджує статус дитини

- Копію посвідчення опікуна (піклувальника)

- Фотокартку дитини розміром 3x4 см

Якщо єдиний квиток вже видався дитині раніше і потребує зміни, то його потрібно прикласти до пакета документів, вказаного вище. Адже всі видані квитки вносяться до спеціального реєстру. Квиток ДІЙСНИЙ тільки за наявності фотографії, печатки і підпису керівника даного закладу.

Єдиний квиток ВИДАЄТЬСЯ дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, БЕЗПЛАТНО. На його виготовлення потрібно 30 календарних днів.

    ЄДИНИЙ КВИТОК: ВИГЛЯД БЛАНКА, РЕЄСТРАЦІЯ ТА ЇХ ЗБЕРЕЖЕННЯ

На ЛИЦЬОВІЙ стороні квитка (на середині верхньої частини) повинен бути зображений малий герб України (висотою 20 мм, шириною 15 мм), знизу (15 мм) великими буквами (висотою 5 мм) напис «Єдиний квиток».

На ВНУТРІШНЬОМУ боці квитка повинні бути позначені: номер і серія квитка, кому виданий (прізвище, ім'я, по батькові), ким виданий. На правому боці квитка поміщається витяг з постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 про права власника цього квитка.

   Бланки Єдиного квитка є ДОКУМЕНТОМ СУВОРОЇ ЗВІТНОСТІ, знаходяться на збереженні в міністерствах і відомствах, яким підпорядковані навчально-виховні заклади, в управліннях освіти обласних державних адміністрацій, в районних (міських) управліннях (відділах) освіти, які видають бланки Єдиних квитків за заявками під розписку керівникам навчально-виховних закладів. У розписці повинні бути зазначені номери отриманих бланків.

    Видача бланків іншим працівникам за дорученням керівника навчально-виховного закладу допускається лише як виняток.

  Бланки РЕЄСТРУЮТЬСЯ в журналі за формою, що додається, прошнурованому, пронумерованому і скріпленому сургучевою печаткою і підписом керівників вищезазначених установ, а також керівником навчально-виховного закладу.

      Бланки квитків, журнали зберігаються на рівні з грошовими документами у вогнетривкій шафі, а при зміні керівництва передаються при прийманні справ за актом.

   На Єдиному квитку внизу, в лівому кутку бланка, ставиться ГЕРБОВА ПЕЧАТКА навчально-виховного закладу.

 Загублені і пошкоджені квитки ПОНОВЛЮЮТЬСЯ за рішенням адміністрації навчального закладу у МІСЯЧНИЙ термін. Використані квитки підлягають списанню і знищенню за актом, який зберігається у навчальному закладі 3 роки.

   ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за зберігання бланків Єдиного квитка, правильне їх оформлення і видачу ПОКЛАДАЄТЬСЯ на керівників дитячих будинків, шкіл-інтернатів, інших навчально-виховних і навчальних закладів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора