Асканія-Нова селищна військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район

УРЯД УХВАЛИВ ЗМІНИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ЗІ СТАТУС

Дата: 07.05.2024 15:14
Кількість переглядів: 26

Фото без опису

   Уряд ухвалив зміни щодо оформлення закордонних паспортів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають за межами України. Відтепер законні представники тимчасово переміщених за межі України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ЗВІЛЬНЕНІ від сплати за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта для виїзду за кордон.

    Це передбачено змінами до порядків, затверджених постановами Кабміну від 7 травня 2014 року № 152 і від 5 квітня 2017 року № 285, які Уряд ухвалив від 12 квітня 2024 року. Відповідний проєкт акта розробило Мінсоцполітики України.

   Раніше при розгляді заяви на оформлення закордонного паспорта стягувалася плата за автоматизовану обробку даних — 37 євро (1554 грн). Тепер для оформлення закордонного паспорта для дітей зі статусом плату за автоматизовану обробку даних більше не стягуватимуть.

   Зазначимо, що при оформленні паспорта для виїзду за кордон у закордонних дипломатичних установах України консульський збір з дітей зі статусом також не стягується.

    Ухвалені урядом зміни сприятимуть забезпеченню інтересів статусних дітей, тимчасово переміщених за кордон.

   До відома: з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, набули більш як 13 тисяч дітей.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора