Асканія-Нова селищна військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ШКІЛЬНОЮ ТА СПОРТИВНОЮ ФОРМАМИ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Дата: 13.05.2024 09:48
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

    У 2019 році Президент України скасував Указ № 417/96 від 12 червня 1996 року «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». Цей Указ втратив чинність 23 червня 2019 року. Саме він встановлював обов’язковість шкільної форми для учнів закладів загальної середньої освіти, а також постановляв, що Кабмін має вибрати і затвердити зразки шкільної форми. Указ скасовано, а отже шкільна форма в закладах освіти більше не обов’язкова.

   Оскільки постанова Кабінету Міністрів України «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти» від 22 серпня 1996 року розроблена на виконання скасованого Указу, який наразі втратив чинність, вона також не є чинною. Отже і пункт 5 даної постанови, яким було встановлено забезпечення дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, у тому числі тих, що перебували під опікою громадян, шкільною формою безплатно, теж втратив чинність.

   ПРОТЕ чинним нормативно-правовим актом, а саме: підпунктом 5 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (зі змінами) все ж таки ПЕРЕДБАЧЕНО забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають ПІД ОПІКОЮ (ПІКЛУВАННЯМ) на період навчання у закладі загальної середньої освіти - БЕЗОПЛАТНО шкільною і спортивною формами.

      Отже, якщо відмінена шкільна форма, то виходячи з даної постанови, для дитини має бути придбано ОДЯГ ДЛЯ ШКОЛИ. Що таке одяг для школи? Єдині вимоги до цього одягу — охайність, зручність і відповідність сезону. Такий одяг можуть обирати як законні представники, так і сама дитина. Дітей не можна змушувати носити шкільний одяг якогось конкретного стилю чи кольору. Або додавати до одягу певні атрибути. І те, і те — неприпустимо й незаконно.

    ПРИДБАННЯ одягу для школи і спортивної форми дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, ПРОВОДИТЬСЯ один раз на рік.

    ЩОРОКУ до 1 серпня СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ територіальної громади формує та подає до відділу освіти списки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають під опікою та піклуванням.

   ЗАКЛАДИ загальної середньої освіти територіальної громади ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПРИДБАННЯ одягу для школи і спортивної форми дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

    ПРИДБАННЯ одягу для школи і спортивної форми дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються у закладах ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ до 1 вересня поточного року.

БЕЗОПЛАТНА передача придбаної шкільної (одягу для школи) і спортивної форм законним представникам дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ згідно ВІДОМОСТЕЙ видачі.

ЩОДО ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ:

Виплата грошової компенсації за придбану шкільну та спортивну форму для дітей-сиріт цією постановою Кабінету Міністрів України не передбачена.

Проте виконавчі комітети територіальних громад, як органи опіки та піклування, розробляють та затверджують на засіданнях ПОРЯДОК надання грошової компенсації за придбання шкільної і спортивної форми дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що перебувають під опікою (піклуванням) та навчаються у закладах загальної середньої освіти, відповідно до якого визначають граничний розмір виплати грошової компенсації (більшість громад встановлюють граничний розмір виплати грошової компенсації у розмірі, що не перевищує 2 прожиткових мінімумів для дітей віком від 6 до 18 років станом на 1 січня поточного року на кожну дитину).

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ на 2024 рік для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень, тобто 2 х 3196 = 6 392 гривні.

ЗАЯВУ ПРО ВИПЛАТУ грошової компенсації за придбану шкільну та спортивну форми законні представники дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування подають на ім’я директора закладу до 1 вересня поточного року.

У ЗАЯВІ ЗАЗНАЧАЄТЬСЯ: інформація про законного представника дитини (прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації проживання); інформація про дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, статус); реквізити рахунку в уповноваженому банку для перерахування грошової компенсації.

ДО ЗАЯВИ ДОДАЮТЬСЯ: копії свідоцтва про народження (паспорта) дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування; копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків - законного представника дитини; документи які підтверджують придбання шкільної та спортивної форм (накладна, товарний чек тощо).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора