Асканія-Нова селищна військова адміністрація

Херсонська область, Каховський район

Борці за Незалежність України у XX столітті

Дата: 02.07.2024 14:17
Кількість переглядів: 26

Сьогодні ми згадуємо тих, хто поклав своє життя, силу та віру заради незалежності нашої держави. Протягом усього XX століття українці мужньо боролися за право жити у вільній, суверенній країні. Вони стояли пліч-о-пліч, незламні перед загарбниками та репресіями, віддаючи все заради нашого майбутнього.

Вояки Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, учасники національно-визвольного руху, герої Карпатської України, вояки Української Повстанської Армії — кожен з них вніс свій неоціненний вклад у становлення України як незалежної держави. Їхня самопожертва, віра в Україну та незламний дух є прикладом для нас усіх.

Ми повинні пам’ятати і шанувати їхній подвиг, адже без їхньої боротьби наша країна не стала б тією, якою ми її знаємо сьогодні. Віддамо належне їхній пам’яті, продовжуючи справу, за яку вони боролися — будувати сильну, єдину та незалежну Україну. Одним із них був Андрій Мельник.

Фото без опису

Андрій Мельник

1890 – 1964

Полковник армії УНР, голова ОУН (М), борець за незалежність України, активний учасник української революції 1917-1920 років, знакова особистість в українській історії та її національно-визвольному русі.

Мельник був героєм Громадянської війни, спочатку офіцером корпусу січових стрільців під командуванням Коновальця, пізніше - полковником армії УНР. Його військова та політична кар'єра почалася на фронтах Першої світової війни, досягла свого піку в роки Другої світової війни і завершилася під час "холодної війни".

Після закінчення Громадянської війни Мельник залишився жити за кордоном і з ентузіазмом узявся за організацію легальної і підпільної діяльності українських патріотів. На початку 1920-х років разом з Євгеном Коновальцем вони створили Українську військову організацію (УВО), яка була покликана вести збройну боротьбу проти більшовиків.

У роки фашистської окупації України він послідовно відстоював ідею створення української незалежної держави, за що потрапив під арешт, а з 26 лютого 1944 року був ув’язнений в концтаборі Заксенхгаузен. Після звільнення у 1945 році жив у Німеччині та Люксембурзі. У 1947-му на Третьому великому зборі українських націоналістів Мельник обраний довічним головою ПУН. Післявоєнний період свого життя присвятив боротьбі за консолідацію емігрантських сил. У 1957 році висунув ідею створення Світового конгресу українців і союзу українців, реалізовану в 1967 році зі створенням Світового конгресу вільних українців.

Слава Героям! Слава Україні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора