Борці за Незалежність України у XX столітті
Сьогодні ми згадуємо тих, хто поклав своє життя, силу та віру заради незалежності нашої держави. Протягом усього XX століття українці мужньо боролися за право жити у вільній, суверенній країні. Вони стояли пліч-о-пліч, незламні перед загарбниками та репресіями, віддаючи все заради нашого майбутнього.
Вояки Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, учасники національно-визвольного руху, герої Карпатської України, вояки Української Повстанської Армії — кожен з них вніс свій неоціненний вклад у становлення України як незалежної держави. Їхня самопожертва, віра в Україну та незламний дух є прикладом для нас усіх.
Ми повинні пам’ятати і шанувати їхній подвиг, адже без їхньої боротьби наша країна не стала б тією, якою ми її знаємо сьогодні. Віддамо належне їхній пам’яті, продовжуючи справу, за яку вони боролися — будувати сильну, єдину та незалежну Україну. Одним із них був Роман Шухевич.
Роман Шухевич
1907 – 1950
Шухевич став одним з найяскравіших лідерів національного руху за незалежність України під час Другої світової війни і в перші роки після неї.
У 1930 році він вступив до Організації українських націоналістів (ОУН), брав участь в організації збройних акцій проти дискримінаційної політики польського уряду щодо українців. За що провів близько трьох років в ув'язненні.
У 1941 році, ще до початку радянсько-німецької війни, Шухевич очолив формування Нахтігаль з 330 осіб — іноземний легіон у складі німецького вермахту. Увійшовши до Львова в червні того ж року, солдати Нахтігаль виявили свідчення масових розправ НКВС над мирним населенням. Тоді Шухевич по радіо оголосив про відновлення Української держави. Однак це не входило в плани Третього рейху, і багато активістів ОУН, зокрема і Степан Бандера, потрапили в концтабір.
Шухевич керував українським підпіллям і збройною боротьбою "бандерівців" проти радянської влади з 1944 по 1950 роки в Україні.
Згинув Шухевич у 1950-му під час спецоперації радянських спецслужб щодо його затримання. Після його загибелі збройна боротьба пішла на спад, але створений ним механізм працював аж до 1956 р, коли КДБ СРСР зуміло ліквідувати останній опір.
Слава Героям! Слава Україні! 🇺🇦