Наставництво над дитиною!
Головна потреба дітей без батьківського піклування, які виховуються в інституційних закладах, — це відчувати родинне тепло та підтримку. Але поки дитина не зустріла “свою” родину, їй потрібна надійна доросла людина поруч.
Особливо якщо йдеться про підлітків і молодь, які незабаром мають вийти з закладу в доросле життя.
⭐️ Такою людиною може стати наставник або наставниця. З наставником можна порадитись з приводу подальшої освіти, професії, побуту поза стінами закладу. А головне — він допомагає дитині розвивати потенціал, впевненість у власних силах, формувати культурні та моральні цінності.
«Наставник — це не просто людина, яка допоможе зробити уроки або купить улюблені цукерки. Це друг, який вислухає, підтримає, дасть пораду. Власний приклад наставника може надихнути дитину на майбутню професію або дати необхідний орієнтир в житті. Тому наставник це дійсно важлива людина для дитини, що не проживає в родині», — наголошує Петро Добромільський - Голова Державної служби України у справах дітей.
Сьогодні розповідаємо, що таке наставництво, чому це не про подарунки на свята і куди звертатися, якщо є бажання підтримати в такий спосіб дитину в закладі.