Асканія-Нова селищна військова адміністрація

Херсонська область, Каховський район

Права людини та верховенство права: Україна розпочала переговори з ЄС

Дата: 24.09.2024 14:01
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

Двостороння сесія, що розпочалася 17 вересня 2024 року в Брюсселі в межах скринінгу між Україною та Єврокомісією, спрямована на оцінку прогресу у впровадженні законодавчих актів у сфері основоположних прав. Українську делегацію очолює Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Міністерство соціальної політики представляє заступниця Міністра Ірина Постоловська.

Скринінг – перший етап переговорного процесу, під час якого Єврокомісія спільно з Україною аналізуватимуть відповідність національного законодавства законодавству ЄС (acquis ЄС).  

«Ми розпочинаємо сьогоднішню зустріч впевненими, в повній готовності, маючи не тільки функціонуючі інституції, а й законодавчу базу, яка відповідає міжнародним стандартам і нормам у сфері верховенства права. Ми наближаємося до процесу вступу до ЄС на найскладнішому етапі нашої трансформації. Водночас маємо переконатися, що ухвалене законодавство виконується належним чином, що інституції функціонують і що вони ефективні. На цьому шляху є багато кроків, і ми їх робили і будемо робити разом з вами. Ми продовжуємо працювати з Європейською комісією для того, щоб впроваджувати реальні трансформації з урахуванням кращих європейських практик та відповідно до європейських цінностей. Таким чином, терміни будуть узгоджені на основі дорожньої карти реформ у сфері верховенства права, яку ми представимо. Ми зробимо все, щоб це сталося якомога швидше», – зазначила Стефанішина.

Двосторонні зустрічі в межах скринінгу є важливим джерелом інформації для Єврокомісії про стан готовності України до членства в ЄС. Скринінг буде відбуватись за 33 переговорними розділами, які згруповані за шістьма тематичними блоками відповідно до  методології розширення ЄС.

Серія зустрічей у Брюсселі триватиме три дні,  та  буде присвячена переговорному Розділу 23 «Судова влада та основоположні права» (Блок 1 «Основи процесу вступу до ЄС»). Порядком денним передбачено обговорення трьох блоків: «Судова влада», «Антикорупційна політика» та «Основоположні права». Зокрема Мінсоцполітики в межах своєї компетенції є відповідальним за наповнення підрозділів «Права осіб з інвалідністю», «Гендерна рівність», «Права дитини». 

«Переговори щодо рівних прав для всіх громадян – це ключовий принцип, з якого стартують і яким завершуються переговори з країнами, що прагнуть приєднатися до Європейського Союзу. Крок за кроком ми будуємо країну,  в центрі якої є людина і її права. Ми прагнемо до суспільства, в якому гідність і рівність не лише слова, а реальність. Сьогодні ми будуємо європейську Україну, де людина з інвалідністю почувається повноправним членом суспільства, де діти зростають у сім’ях, будуємо країну, де немає місця для стереотипів і дискримінації», - підкреслила заступниця Міністра соціальної політики України Ірина Постоловська. 

Результатом роботи цієї сесії буде створення дорожньої карти для України, якою держава буде керуватись в царині верховенства права, функціонування демократичних інституцій, прав людини. 

Після першого скринінгу буде визначено динаміку переговорного процесу по інших напрямах на період до кінця поточного року та протягом 2025 року. 

Нагадаємо 25 червня 2024 року  в Люксембурзі за головування Бельгії в Раді ЄС відбулась перша Міжурядова конференція між Україною та Євросоюзом, яка дала початок офіційному старту переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора