Ми тепер знаємо, як мобілізувати ресурси та людей

Дата: 11.01.2018 22:41

З 11 по 15 грудня 2017 року від  нашої громади, Кравченко Галина Миколаївна брала участь у навчально-практичному турі з місцевого економічного розвитку «DOBRE LED Action Tour (DOBRE ДІЙ ТУР З МЕР)» до Польщі 9-16 Грудня 2017 року.

Під час туру учасники відвідали гміни та отримали практичні навички у розвитку економіки громад. Так, як:

«Рацєховіце – екологічна громада на "Малопольському фруктовому шляху". Самоврядування громади здійснює промоцію місцевих екологічних брендів (яблука, яйця) і відвідання Садівничого кооперативу "GRODZISKO". Ринок сільськогосподарських продуктів і Муніципальний парк в Мшана Дольна – приклад вдалого управління публічним простором.  Центр рекреації і бальнеології  в Поренба Вєлька (Por?ba Wielka), громада Нєдведж (Nied?wied?). Бювет (водне кафе) в c.Щава (Szczawa) побудоване місцевим самоврядуванням громади Каменіца (Kamienica) – приклад управління публічним простором у співпраці з приватним простором і з залученням приватних інвестицій – рекреаційна територія в малій сільській громаді, з розрахунком на відновлення економічного розвитку у сферах зеленого туризму і гастрономії.

Старий Сонч (Stary S?cz) – приклад релігійного туризму і візит до міста після ревіталізації.

Зустріч в професійній школі.

Центр зимових видів спорту в Пташковій.

Стружe (Stró?e) – Пасіка  "S?decki Bartnik" та музей бджолярства.

Візит та дискусія в Горліце (Gorlice)- територія економічної активності.

Зустріч з представниками Асоціації громад русла р. Вісолка (Wis?oka) в м. Ясло (Jas?o).

Промоція локального продукту – дискусія про роль Фестивалів в Колачице (Ko?aczyce), традиційні продукти. Значення культурних центрів в сприянні локальному економічному розвитку на прикладі Будинку культури громади в Колачицах.

Зустріч з місцевим самоврядуванням Вуйніча (Wojnicz) та адміністрацією Зеленого індустріального парку в Вуйнічу.

Візит до підприємства, що займається оптовою закупівлею та продажом овочів (Ціборовіце – Ciborowice), громадa Прошовіце (Proszowice)».

Галина Миколаївна була вражена масштабами залучення молоді до малого та середнього бізнесу та профорієнтацією: ділове навчання, курси для молоді та інше. Після курсів 70% слухачів стають підприємцями, що сприяє економічному розвитку гмін. Підкреслила, що тепер знає, і хоче поділитись з місцевими активістами  та місцевим самоврядуванням, як мобілізувати ресурси та людей. Тому, на січень запланована зустріч з представниками громадської організації, керівництвом громади та депутатами. Запозичена ідея, щодо профорієнтації старшокласників та курсів для молоді з березня втілиться у проекті.